Abrys Nowości Fusion 16 (dodano Array)

Program został wzbogacony o kilka funkcji, które w znacznym stopniu przyspieszą tworzenieprojektów oraz wpłyną na późniejszą prezentację gotowej aranżacji. Wczytywanie brył pozwoli na wzbogacenie projektów o nowe elementy, nowa nawigacja w perspektywie ułatwiporuszanie w programie, a globalna iluminacja sprawi, ze projekt będzie fotorealistyczny.

Abrys,fusion Import elementów z Google SketchUp 

Funkcja umożliwia wczytywanie brył 3D do projektu Planit Fusion.

Jest to bardzo przydatna funkcja da architektów i projektantów wnętrz, ponieważ można wzbogacić projekt o dowolny model występujący w bazie Google SketchUp. Nie ograniczają nas w żaden sposób bazy dostarczane z programem. Bryły dostępne w Google SketchUp podzielone są na kategorię, dlatego w łatwy sposób możemy wyszukać to co nas interesuje.Modele są teksturowane, ale istnieje również możliwość zamiany na inny kolor. .Abrys,fusion Import plików DXF/3DS/DWG (wersja Pro)

Funkcja umożliwiająca wczytywanie dowolnego pliku o rozszerzeniu DXF/3DS/DWG wprost do projektu


Funkcja dla osób , które posiadają bryły wymodelowane w programach Autocad, 3d studio max,bądź w innym programie, ale z rozszerzeniem DXF/3DS/DWG.Na stronach producentów dostępne są również pliki dla architektów, które po zapisani na dysku można wczytać do Fusion 16Dodatkowe okna (wersja Pro)

Ta funkcja pozwala projektantowi na prezentację więcej niż jednego okna z projektem, albo na tym samym ekranie, bądź na drugim monitorze.


Jeżeli mamy tylko jeden ekran do dyspozycji, dodatkowe okna mogą być z powodzeniemwyświetlane, ponieważ jest możliwa zmiana ich wielkości i pozycji, tak aby jak najlepiej wykorzystać miejsce na ekranie monitora.


Widoki można “zamrozić” podczas gdy dokonujemy nowych zmian w pomieszczeniu, a potem zaktualizowane aby wyświetlić rezultaty klientowi. Można również ustawić jakiś widok tak by zawsze był wyświetlany na wierzchu.Uwaga: Ta funkcja jest dostępna tylko wtedy gdy twój klucz ma na nią licencję.Nowe opcje nawigacji w perspektywie

Planit wprowadził kilka nowych metod poruszania się w wirtualnej przestrzeni projektu. Pozwala to na zmianę miejsca i kierunku patrzenia na pomieszczenie bezpośrednio na ekranie za pomocą myszki co znacznie ułatwia ‘obejrzenie’ projektu i ustawienie optymalnego widoku.


Podczas procesu nawigowania, obraz jest renderowany w OpenGL używając przyspieszenia sprzętu.


[OpenGL (ang. Open Graphics Library) - specyfikacja uniwersalnego API do generowania grafiki. Zestaw funkcji składa się z 250 podstawowych wywołań, umożliwiających budowanie złożonych trójwymiarowych scen z podstawowych figur geometrycznych. http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenGL]


Jak tylko nawigacja zostanie zakończona, poprzedni rendering zostanie wznowiony. Ta opcja nie będzie dostępna jeżeli główny komputer nie wspomaga sprzętowo przyspieszanej grafiki.


Nawigacja będzie miała zastosowanie tylko w widokach: perspektywa i pełny ekran.Abrys,fusion

Nowości Fusion 16 Globalna Iluminacja


Najwyższej jakości rendering, bez dodawania świateł do projektu. Automatyczne obliczanie światła i cieni oraz ustawianie jasności i kontrastu wyrenderowanego zdjęcia.


Celem tej funkcji jest nie tylko podniesienie jakości, równie ważne było dla nas zaproponowanie narzędzia, które drastycznie redukuje ilość czasu spędzonego na udoskonalaniu i wzmacnianiu poziomów oświetlenia w projekcie.


Suwaki kontroli Jasności i Kontrastu są dostępne w trybie Widoki/Ustawienia renderingu.Jest również tu dostępna opcja Auto Jasność, która automatycznie ustawia jej poziom.Abrys,fusion


Podgląd Globalnej iluminacji tylko z domyślnymi światłami.


Uwaga: Suwaki kontroli Jasności i Kontrastu są dostępne we wszystkich pełnych renderingach z wyjątkiem Ultra wysokiej jakości.Filtr koloru w opcji Zmień Styl domyślny

W nowym oknie Detale stylu pojawiła się możliwość filtrowania dostępnych opcji, tak aby można było szybciej znaleźć interesujące nas pozycje.Aby skorzystać z filtra, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę kluczowe słowa i program automatycznie pokaże zawężoną listę opcji.Może to być nazwa koloru frontu, uchwytu lub nazwa systemu, Np frez, mydełko.


Abrys,fusionTechniczna Dokumentacja Projektu online

Czy chcesz mieć dostęp do dokumentacji technicznej online dla wszystkich wycenionych projektów w Twojej firmie? Gdziekolwiek jesteś masz możliwość sprawdzenia wyceny, podglądu 3d, zestawienia frontów czy innej dokumentacji technicznej dla konkretnego projektu, który np. właśnie stworzył Twój projektant!
Dziękujemy za przybycie na szkolenie w ITA!

Wspólne szkolenie przeprowadzone przez ABRYS i ITA z zakresu automatyzacji procesów produkcji mebli cieszyło się wielkim zainteresowaniem producentów. Przedstawiliśmy cały cykl od rozplanowania wnętrz, przez wstawianie i konfigurowanie mebli nietypowych, a dalej wycenę, ofertowanie i sprzedaż do przygotowania i realizacji produkcji. Zainteresowanie było tak duże, że już teraz planujemy kolejne szkolenia!
Graficzny konfigurator mebli - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości modyfikacji szafki w ramach jej reguł konstrukcyjno-technologicznych stworzony przy pomocy Katalogu Uniwersalnego ABRYS w programie 3cad Evolution!
Archiwum