Abrys Wstawiamy Słońce do projektów (dodano 2010-06-07)

 

USTAWIAMY SŁOŃCE

W większości pomieszczeń znajduje(ą) się okno(a), przez które wpada naturalne światło typu Słońce. W związku z tym, w większości Twoich projektów również się ono pojawi.

Jak wstawiamy Słońce?

Słońce znajdziemy w katalogu „Pomieszczenia”, filtrze głównym „Oświetlenie” i filtrze podrzędnym „Światło otaczające”.
 

  Jeżeli chcemy kontrolować długość i kierunek padania promieni słonecznych podczas dodawania Słońca do projektu, narysujmy je za pomocą narzędzia „Rysuj pojedynczy element”.

Rysowanie promienia słonecznego rozpoczynamy w pobliżu okna (na zewnątrz pomieszczenia – punkt 1) poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Przeprowadź linię przez okno i zakończ rysowanie w środku pomieszczenia klikając lewym przyciskiem myszy (punkt 2).

Uwaga: Przytrzymując klawisz Ctrl. podczas rysowania, można ustawiać linię padania promieni pod dowolnym kątem. Domyślnie masz możliwość rysowania promienia pod kątem prostym oraz 45°.

 

 Techniczna Dokumentacja Projektu online

Czy chcesz mieć dostęp do dokumentacji technicznej online dla wszystkich wycenionych projektów w Twojej firmie? Gdziekolwiek jesteś masz możliwość sprawdzenia wyceny, podglądu 3d, zestawienia frontów czy innej dokumentacji technicznej dla konkretnego projektu, który np. właśnie stworzył Twój projektant!
Dziękujemy za przybycie na szkolenie w ITA!

Wspólne szkolenie przeprowadzone przez ABRYS i ITA z zakresu automatyzacji procesów produkcji mebli cieszyło się wielkim zainteresowaniem producentów. Przedstawiliśmy cały cykl od rozplanowania wnętrz, przez wstawianie i konfigurowanie mebli nietypowych, a dalej wycenę, ofertowanie i sprzedaż do przygotowania i realizacji produkcji. Zainteresowanie było tak duże, że już teraz planujemy kolejne szkolenia!
Graficzny konfigurator mebli - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości modyfikacji szafki w ramach jej reguł konstrukcyjno-technologicznych stworzony przy pomocy Katalogu Uniwersalnego ABRYS w programie 3cad Evolution!
Archiwum