Abrys MODUŁ PEKA - inteligentne narzędzie doboru akcesoriów (dodano 2013-09-30)

  Przed Państwem premiera nowego rozwiązania - bezpłatnego narzędzia podnoszącego jakość projektowania i skuteczność sprzedaży. 

 
 

Wraz z dynamicznym rozwojem rozwiązań w dziedzinie wyposażania kuchni i ich projektowania, rośnie zróżnicowanie dostępnych możliwości rozbudowy funkcjonalności i ergonomii tej przestrzeni. Stawia to nowe wyzwania i wymogi przed projektantami. W odpowiedzi, powstało nowoczesne narzędzie podpowiadające i wspomagające decyzje projektowe w doborze akcesoriów dla mebli kuchennych.

Program jest owocem współpracy firm PEKA (wiodący dostawca akcesoriów do szafek kuchennych) i ABRYS (dostawca rozwiązań informatycznych dla czołowych producentów mebli w Polsce). Jest to projekt mający na celu dostarczenie bezpłatnego narzędzia podnoszącego jakość projektowania i skuteczność sprzedaży mebli kuchennych wraz z wyposażeniem.

 

MODUŁ DOBORU AKCESORIÓW PEKA - CO TO TAKIEGO?

W trakcie pracy nad projektem kuchni, Moduł PEKA pozwala łatwo i intuicyjnie „uzbroić” meble kuchenne w akcesoria przy jak najmniejszym nakładzie pracy i czasu projektanta.

Jest to zautomatyzowany elektroniczny katalog produktów połączony z systemem ekspertowym, automatyzującym dobór akcesoriów i wyposażenia dla mebli kuchennych. Każda szafka może być indywidualnie modyfikowana wymiarowo i konstrukcyjnie z uwzględnieniem zmian indywidualnych przestrzeni składowych. Nowy moduł analizuje wymiary szafki i jej poszczególnych części, ich kształt i typ konstrukcji oraz położenie. Na podstawie analizy tych danych, system proponuje wyposażenie pasujące do danej sytuacji projektowej.

Projektant, który chce zaproponować swojemu klientowi zastosowanie w projekcie akcesoriów, otrzyma projekt 3D, który przedstawia kompletną kuchnię wraz z wyposażeniem, z możliwością wizualnego przedstawiania jej walorów w formie obrazów oraz animacji, które pokazują sposób działania szafek z akcesoriami. Przyszły użytkownik może zobaczyć jak będzie funkcjonował Magic Corner, Le Mans czy Swing w jego własnej kuchni i jaki komfort zapewni mu w codziennych sytuacjach.

           
 

PROCES DOBORU – SZEROKIE WSPARCIE PROJEKTANTA

Główną funkcją Modułu PEKA jest kreator doboru akcesoriów stworzony po to by ułatwić i przyspieszyć proces wyszukiwania i doboru zabudowy dla wybranej szafki.

W oknie kreatora program przedstawia poszczególne przestrzenie szafki dostępne dla zabudowy z ich wymiarami wynikającymi z konstrukcji lub modyfikacji naniesionych przez projektanta. Program podpowiada listę możliwych urządzeń do zamontowania. Zestawienie proponowanego sprzętu zawiera informacje o każdym z produktów oraz odnośnik przenoszący nas automatycznie do karty katalogowej z danymi o produkcie i wymaganiami technicznymi.

 

PREZENTACJA

Zatwierdzenie wyboru powoduje zamontowanie urządzenia we wskazanej szafce w 3D z przypisanymi wszystkimi cechami produktu takimi jak: przestrzenny kształt, kolorystyka zgodna z wyborem, cena oraz informacja o sposobie otwierania (kinematyka). Dzięki temu możemy uzyskać nie tylko foto realistyczny obraz naszej kuchni, jej kompletną wycenę i dokumentację handlową, ale również możliwość animacji ruchu otwieranych szafek wraz z akcesoriami.

Animacja może być używana interaktywnie – „otwórz/zamknij szafkę” lub w postaci filmu. Film powoduje, że projektowana kuchnia ożywa, zapisując się w świadomości klienta i czyniąc nasz projekt wyróżniającym się i wyjątkowym.

Aby akcesoria prezentowały się w animowanym projekcie jeszcze bardziej naturalnie, istnieje możliwość dodawania elementów dekoracyjnych - garnki, butelki, produkty spożywcze... Tak dołączone elementy będą wysuwały się razem z koszami i półkami, dając wrażenie realności.

Animacja pozwala zaprezentować klientowi sposób działania proponowanego akcesorium oraz korzyści z niego płynące. Tak przygotowany film projektant może wysłać klientowi mailem lub opublikować w Internecie.

Ta sama funkcja pozwala uruchomić jednym przyciskiem wykonanie całej serii wizualizacji tworzonych różnych wersjach ustawień renderingu, oświetleniowych, czy z różnych ujęć kamery i w odmiennych trybach – od hiper realizmu Global Illumination do akwareli lub komiksu.

 

WYCENA PROJEKTU

Wstawione akcesoria będą automatycznie wycenione na podstawie cen katalogowych produktów PEKA. Ceny te mogą być skorygowane narzutami czy upustami własnymi zastosowanymi przez projektanta.

 

SPRZEDAŻ – PALETA KORZYŚCI

Moduł PEKA wspiera projektanta na każdym etapie doboru wyposażenia, umieszczania w projekcie, prezentacji klientowi, ofertowania i wyceny aż do sprzedaży.

          ► Zwiększy skuteczność sprzedaży i pomoże przekonać klienta do naszej oferty,  

          Pomoże przekonać zamawiających do zainwestowania w ergonomię i funkcjonalność w kuchni, 

          Pozwoli dotrzeć do nowych klientów zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami i wysoką jakością obsługi, 

          Podniesie atrakcyjność i konkurencyjność oferty – filmy i animacje będą niepodważalnym atutem,

          Ułatwi wybór akcesoriów i pozwoli unikać błędów w doborze i wycenie akcesoriów

 Techniczna Dokumentacja Projektu online

Czy chcesz mieć dostęp do dokumentacji technicznej online dla wszystkich wycenionych projektów w Twojej firmie? Gdziekolwiek jesteś masz możliwość sprawdzenia wyceny, podglądu 3d, zestawienia frontów czy innej dokumentacji technicznej dla konkretnego projektu, który np. właśnie stworzył Twój projektant!
Dziękujemy za przybycie na szkolenie w ITA!

Wspólne szkolenie przeprowadzone przez ABRYS i ITA z zakresu automatyzacji procesów produkcji mebli cieszyło się wielkim zainteresowaniem producentów. Przedstawiliśmy cały cykl od rozplanowania wnętrz, przez wstawianie i konfigurowanie mebli nietypowych, a dalej wycenę, ofertowanie i sprzedaż do przygotowania i realizacji produkcji. Zainteresowanie było tak duże, że już teraz planujemy kolejne szkolenia!
Graficzny konfigurator mebli - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości modyfikacji szafki w ramach jej reguł konstrukcyjno-technologicznych stworzony przy pomocy Katalogu Uniwersalnego ABRYS w programie 3cad Evolution!
Archiwum